Cup Draws 2017 2018

REEVES INDEPENDENT GEORGE DOBBINS LEAGUE CUP

1ST ROUND

NEWCASTLE UNIVERSITY V PRUDHOE Y C SENIORS
PONTELAND UTD V BIRTLEY TOWN
GOSFORTH BOHEMIANS V ALNMOUTH UTD
CRAMLINGTON TOWN V CRAMLINGTON UTD
BLYTH SPARTANS RESERVES V KILLINGWORTH YPC
FELLING MAGPIES V WHITLEY BAY A
BLYTH TOWN V SPITTAL ROVERS
FOREST HALL V BEDLINGTON FC
SHANKHOUSE V NEW FORDLEY
BLYTH FC V WHITLEY BAY SPORTING CLUB
RED ROW WELFARE V PERCY MAIN AMATEURS
HAZLERIGG VICTORY V ASHINGTON COLLIERS
GRAINGER PARK V NORTHBANK
SEGHILL FC V WINLATON VULCANS
HEBBURN REYROLLE V COUNDON AND LEEHOLME
NORTH SHIELDS ATH V WALLSEND BOYS CLUB

2ND ROUND

BLYTH FC / WHITLEY BAY SPORTING CLUB V HEXHAM
CRAMLINGTON TOWN / CRAMLINGTON UTD V GRAINGER PARK / NORTHBANK
FELLING MAGPIES / WHITLEY BAY A V GATESHEAD FC A
NEWCASTLE UNI / PRUDHOE Y C SENIORS V HEBBURN REYROLLE / COUNDON AND LEEHOLME
WHITBURN ATHLETIC V WALLINGTON
HAZLERIGG VICTORY / ASHINGTON COLLIERS V FOREST HALL / BEDLINGTON FC
WALLSEND COMMUNITY V GOSFORTH BOHEMAINS / ALNMOUTH UTD
WILLINGTON QUAY SAINTS V SEATON BURN
AFC NEWBIGGIN V SEATON DELAVAL AFC
SEGHILL FC / WINLATON VULCANS V NEWCASTLE CHEMFICA
CULLERCOATS V MONKSEATON
WIDEOPEN AND DISTRICT V RED ROW WELFARE / PERCY MAIN AMS
BLYTH TOWN / SPITTAL ROVERS V GATESHEAD REDHEUGH 1957
NORTH SHIELDS ATH / WALLSEND BOYS CLUB V KILLINGWORTH TOWN
BLYTH S[ARTANS RESERVES / KILLINGWORTH YPC V PONTELAND UTD / BIRTLEY TOWN
GATESHEAD RUTHERFORD V SHANKHOUSE / NEW FORDLEY

CHALLENGE CUP

1ST ROUND

KILLINGWORTH TOWN V ASHINGTON COLLIERS
NEWCASTLE UNIVERSITY V GRAINGER PARK
NORTH SHIELDS ATHLETIC V WHITLEY BAY A
GATESHEAD FC A V AFC NEWBIGGAN
PONTELAND UTD V WALLINGTON
SHANKHOUSE V BIRTLEY TOWN
NORTHBANK V GATESHEAD RUTHERFORD
PERCY MAIN AMATEURS V SEATON DELAVAL AFC

2ND ROUND

NORTHBANK / GATESHEAD RUTHERFORD V PONTELAND UTD / WALLINGTON
PERCY MAIN AMS / SEATON DELAVAL AFC V NORTH SHIELDS ATH / WHITLEY BAY A
GATESHEAD FC A / AFC NEWBIGGIN V NEWCASTLE UNI / GRAINGER PARK
SHANKHOUSE / BIRTLEY TOWN V KILLINWORTH TOWN / ASHINGTON COLLIERS

COMBINATION CUP

1ST ROUND

NEWCASTLE CHEMFICA V FELLING MAGPIES
GOSFORTH BOHEMIANS V FOREST HALL
HAZLERIGG VICTORY V HEBBURN REYROLLE
HEXHAM V KILLINGWORTH YPC
CRAMLINGTON TOWN V WALLSEND COMMUNITY
WALLSEND BOYS CLUB V ALNMOUTH UTD
MONKSEATON V CULLERCOATS
SEATON BURN V RED ROW WELFARE

2ND ROUND

MONKSEATON / CULLERCOATS V GOSFORTH BOHEMIANS / FOREST HALL
SEATON BURN / RED ROW WELFARE V HAZLERIGG VICTORY / HEBBURN REYROLLE
CRAMLINGTON TOWN / WALLSEND COMMUNITY V WALLSEND BOYS CLUB / ALNMOUTH UTD
HEXHAM / KILLINGWORTH YPC V NEWCASTLE CHEMFICA / FELLING MAGPIES

AMATEUR CUP

1ST ROUND

BLYTH SPARTANS RESERVES V SPITTAL ROVERS
GATESHEAD REDHEUGH 1957 V PRUDHOE Y C SENIORS
NEW FORDLEY V COUNDON AND LEEHOLME
WILLINGTON QUAY SAINTS V BLYTH TOWN
WHITLEY BAY SPORTING CLUB V BEDLINGTON FC
CRAMLINGTON UTD V WIDEOPEN AND DISTRICT
WINLATON VULCANS V WHITBURN ATHLETIC
BLYTH FC V SEGHILL FC

2ND ROUND

BLYTH FC / SEGHILL FC V WINLATON VULCANS / WHITBURN ATHLETIC
CRAMLINGTON UTD / WIDEOPEN AND DISTRICT V WHITLEY BAY SPORTING CLUB / BEDLINGTON FC
BLYTH SPARTANS RESERVES / SPITTAL ROVERS V NEW FORDLEY / COUNDON AND LEEHOLME
WILLINGTON QUAY SAINTS / BLYTH TOWN V GATESHEAD REDHEUGH 1957 / PRUDHOE Y C SENIORS

This entry was posted on June 22, 2017

 Back to News  Back to Home