Cup Draws and Results 2021 2022

REEVES INVESTMENT SERVICES GEORGE DOBBINS LEAGUE CUP 2021 2022
1ST ROUND (OPEN DRAW) ROUND 1
BEDLINGTON UTD SP CLUB    0v3 PRUDHOE Y C SENIORS
HEXHAM    1v4 KILLINGWORTH FC
WIDEOPEN     3v4 WHITBURN & CLEADON
ROTHBURY      5v1 WHICKHAM FC U23
BEDLINGTON FC    7v0 ASHINGTON FC RESERVES
BURRADON & NEW FORDLEY    1v0 GOSFORTH BOHEMIANS RES
NEWCASTLE IND CABRITO    4v1 WHITLEY BAY SPORT CLUB
WINLATON COMMUNITY  AET    4v3 NEWCASTLE UN A
AFC NEWBIGGIN    5v1 BLYTH TOWN U23
ALNWICK TOWN DEVELOP    1v2 ALNWICK TOWN
PERCY MAIN AMATEURS    6v1 FAWDON
BLAYDON COMMUNITY    3v1 GOSFORTH BOHEMIANS 
STOBSWOOD WELFARE    3v1 NORTH SHIELDS ATH
GATESHEAD RUTHERFORD    1v0 MORPETH FC
WALKER CENTRAL    1v0 PONTELAND UTD RESERVES
NEWCASTELE EAST END     3v3 HEBBURN TOWN U23 AET PENS 6V7
PONTELAND UTD     5V0 SEATON SLUICE
HALTWHISTLE JUBILEE    1V0 WALLINGTON
WHITLEY BAY SPORT CLUB A    0V8 NEWCASTLE INDEPENDENT
RED HOUSE FARM    W/O NEWCASTLE CHEMFICA (TIE AWARDED)
WILLINGTON QUAY SAINTS    0V1 NEWCASTLE BLUE STAR
NEWCASTLE CHEMFICA AMS    1V2 AFC NEBIGGIN CENTRAL
SEATON BURN     3V2 CULLERCOATS
FC UTD OF NEWCASTLE    0V1 WALLSEND BOYS CLUB
WEST MOOR & JESMOND    3V2 HEATON STANNINGTON A
NORTH SUNDERLAND    1V3 WHITLEY BAY RESERVES
NEWCASTLE BLUE STAR RES   BYE
SEATON DELAVAL AFC   BYE
ELLINGTON DEVELOPMENT   BYE
CULLERCOATS RESERVES   BYE
CRAMLINGTON UTD   BYE
FOREST HALL CELTIC   BYE
TEAM VALLEY CARPETS CHALLENGE CUP 2021 2022 ROUND 1
WALLINGTON     3V1 PRUDHOE YC SENIORS
PONTELAND UTD

    4V2        AET

NORTH SHIELDS ATHLETIC
SEATON DELAVAL AFC     0V3 GATESHEAD RUTHERFORD
HALTWHISTLE JUBILEE     3V0 NEWCASTLE BLUE STAR
BURRADON & NEW FORDLEY     3V1 WHITLEY BAY RESERVES
ALNWICK TOWN      1V2 KILLINGWORTH FC
NEWCASTLE CHEMFICA     4V0 PERCY MAIN AMATEURS
CULLERCOATS     3V7 WINLATON COMMUNITY

TEAM VALLEY CARPETS COMBINATION CUP 2021 2022 ROUND 1

BEDLINGTON FC    4v1 SEATON BURN
FOREST HALL CELTIC    1v5 WHITLEY BAY SPORT CLUB
ROTHBURY

   2v3  

WEST MOOR & JESMOND
HEBBURN TOWN U23     4v3 GOSFORTH BOHEMIANS
WHITBURN & CLEADON     2v3 AFC NEWBIGGIN
NEWCASTLE INDEPENDENT     8v0 FC UTD OF NEWCASTLE
WALLSEND BOYS CLUB     1v0 HEXHAM
CRAMLINGTON UTD     BYE
TEAM VALLEY CARPETS AMATEUR CUP 2021 2022 ROUND 1
HEATON STANNINGTON A     3v2 NEWCASTLE EAST END
WILLINGTON QUAY SAINTS     0v1 MORPETH FC
PONTELAND UTD RESERVES     0v1 STOBSWOOD WELFARE
NEWCASTLE BLUE STAR RES     5v1 WIDEOPEN
NEWCASTLE CHEMFICA AMS     2v3 NEWCASTLE UNI A
SEATON SLUICE     

 BYE

CULLERCOATS RESERVES       BYE
ASHINGTON FC RESERVES       BYE
TEAM VALLEY CARPETS NEVILLE COWEY CUP SEASON 2021 2022 ROUND 1
WALKER CENTRAL     3v2 WHITLEY BAY SPORT CLUB A
BEDLINGTON UTD SP CLUB     2v4 GOSFORTH BOHEMIANS RES
ALMWICK TOWN DEVELOP     4v4 BLYTH TOWN U23 win 4v5 on penalties
RED HOUSE FARM     1v2 NORTH SUNDERLAND
AFC NEWBIGGIN CENTRAL     5v3 BLAYDON COMMUNITY
NEWCASTLE IND CABRITO   Home     Win FAWDON
ELLINGTON DEVELOPMENT   BYE
WHICKHAM FC U23   BYE

TEAM VALLEY CARPETS CHALLENGE CUP 2021 2022 2ND ROUND

WINLATON COMMUNITY

   4V0

GATESHEAD RUTHERFORD
PONTELAND UTD    0V1 KILLINGWORTH FC
WALLINGTON    2V1 HALTWHISTLE JUBILEE
NEWCASTLE CHEMFICA    1V2 BURRADON & NEW FORDLEY

TEAM VALLEY CARPETS COMBINATION CUP 2021 2022 ROUND 2

BEDLINGTON FC    3V7   AFC NEWBIGGIN
WALLSEND BOYS CLUB    1V4 HEBBURN TOWN U23
NWCASTLE INDEPENDENT    1V2 CRAMLINGTON UTD
WHITLEY BAY SPORT CLUB    2V3 WEST MOOR & JESMOND

TEAM VALLEY CARPETS AMATEUR CUP 2021 2022 ROUND 2

NEWCASTLE UNI A    4V1 HEATON STANNINGTON A
SEATON SLUICE    2V4 NEWCASTLE BLUE STAR RES
MORPETH FC    2V1 ASHINGTON FC RESERVES
CULLERCOATS RESERVES    2V8 STOBSWOOD WELFARE

TEAM VALLEY CARPETS NEVILLE COWEY CUP SEASON 2021 2022 ROUND 2

N'CLE INDEPENDENT CABRITO    6V0 GOSFORTH BOHEMIANS RES
WHICKHAM FC U23    AET    2v1 BLYTH TOWN U23 
WALKER CENTRAL    2V2 AFC NEWBIGGIN CENTRAL WIN 5V4 PENS
ELLINGTON DEVELOPMENT    1V2 NORTH SUNDERLAND

TEAM VALLEY CARPETS CHALLENGE CUP SEASON 2021 2022 SEMI FINALS

WINLATON  COMMUNITY    3v4 WALLINGTON 
KILLINGWORTH FC  Win on Pens 5 v 4    0v0 BURRADON & NEW FORDLEY

TEAM VALLEY CARPETS COMBINATION CUP 2021 2022 SEMI FINALS

CRAMLINGTON UTD    1v2 AFC NEWBIGGIN   AET
WEST MOOR & JESMOND

   0v1

HEBBURN TOWN U23

TEAM VALLEY CARPETS AMATEUR CUP 2021 2022 SEMI FINALS

NEWCASTLE UNI A    4v2 STOBSWOOD WELFARE

MORPETH FC 

 MORPETH FC REMOVED, MATCH AWARDED                  

   4v3

    TO

NEWCASTLE BLUE STAR RES

NEWCASTLE BLUE STAR RES

TEAM VALLEY CARPETS NEVILLE COWEY CUP SEASON 2021 2022 SEMI FINALS

NEWCASTLE IND CABRITO     1v2 AFC NEWBIGGIN CENTRAL 
WHICKHAM U23    3v1 NORTH SUNDERLAND

REEVES INVESTMENT SERVICES GEORGE DOBBINS LEAGUE CUP ROUND 2

FOREST HALL CELTIC      2V1 WINLATON COMMUNITY
WEST MOOR & JESMOND        1V2 CRAMLINGTON UTD  AET
KILLINGWORTH FC      1V2 AFC NEWBIGGIN 
PERCY MAIN AMS      0V1 STOBSWOOD WELFARE
HALTWHISTLE  JUBILEE      5V1 CULLERCOATS RESERVES
HEBBURN TOWN U23        2V0 WHITBURN & CLEADON
WHITLEY BAY RES      3V2 ROTHBURY
N'CLE IND CABRITO      4V0 ELLINGTON DEVELOPMENT
SEATON BURN      0V1 BURRADON & NEW FORD
WALKER CENTRAL       1V2 NEWCASTLE BLUE STAR
N'CASTLE BLUE STAR RES     2V4 PONTELAND UTD
BEDLINGTON        0V8 ALNWICK TOWN
GATESHEAD RUTHERFORD      1V2 PRUDHOE YC SENIORS
NEWCASTLE CHEMFICA   AET     1V0 AFC NEWBIGGIN CENTRAL
BLAYDON COMMUNITY      3V2 WALLSEND BC
NEWCASTLE INDEPENDENT     3V1 SEATON DELAVAL

 TEAM VALLEY CARPETS BILL GARDNER CUP 1ST ROUND 

ASHINGTON FC RES  3V0   FAWDON
CULLERCOATS  1V5  WALLINGTON  AET
FC UTD OF NEWCASTLE  2V0 ALNWICK TOWN DEVELOP
GOSFORTH BOHEMIANS   4V0 NORTH SHIELDS ATH
MORPETH FC  5V0 WHITLEY BAY SPORT CLUB A
NEWCASTLE UN A  3V0 SEATON SLUICE
PONTELAND UTD RESERVES   4V0 BLYTH TOWN U23
WIDEOPEN  2V1 NEWCASTLE CHEMFICA AMS

REEVES INVESTMENT SERVICES GEORGE DOBBINS LEAGUE CUP ROUND 3

BLAYDON COMMUNITY     0v5 NEWCASTLE IND
STOBSWOOD WELFARE     2v0 NEWCASTLE BLUE STAR
NEWCASTLE CHEMFICA     1v2 CRAMLINGTON UTD
WHITLEY BAY RESERVES       3v2 AFC NEWBIGGIN 
HALTWHISTLE JUBILEE     1v5 ALNWICK TOWN
N'CLE INDEPEDENT CABRITO     1v3 FOREST HALL
BURRADON & N FORDLEY     3v1 GATESHEAD RUTHERFORD
PONTELAND UTD      2v4 HEBBURN TOWN U23 

TEAM VALLEY CARPETS BILL GARDNER CUP ROUND 2

WHICKHAM FC U23     1v4 NORTH SUNDERLAND
NEWCASTLE UNI A     4v1 ASHINGTON RESERVES 
GOSFORTH BOHEMIANS     4v5 PONTELAND UTD RES
HEXHAM      3v0 GOSFORTH BOHS RES
BEDLINGTON UTD SPORT CLUB     1v9 WHITLEY BAY SPORT CLUB 
WILLINGTON QUAY SAINTS     2v1 WALLINGTON
FC UTD OF NEWCASTLE     0v1 HEATON STANNINGTON A
MORPETH FC     1v3 WIDEOPEN

REEVES INVESTMENT SERVICES GEORGE DOBBINS LEAGUE CUP ROUND 4

BURRADON & NEW FORDLEY 3V1 PENS  0V0 HEBBURN TOWN U23
FOREST HALL  1V4 CRAMLINGTON UTD
STOBSWOOD WELFARE   4V0 NEWCASTLE INDEPENDENT
WHITLEY BAY RESERVES  2V0 ALNWICK TOWN

TEAM VALLEY CARPETS BILL GARDNER CUP ROUND 3

NORTH SUNDERLAND  4V3 NEWCASTLE UNI A
WHITLEY BAY SPORT CLUB  0V3 HEXHAM
WIDEOPEN                       AET  2V1 HEATON STANNINGTON A
WILLINGTON QUAY SAINTS   4V1 PONTELAND UTD RES

REEVES INVESTMENT SERVICES GEORGE DOBBINS LEAGUE CUP SEMI FINALS

WHITLEY BAY RESERVES    0v3 BURRADON & NEW FORD
STOBSWOOD WELFARE   2v1 CRAMLINGTON  UTD

TEAM VALLEY CARPETS BILL GARDNER CUP SEMI FINALS

WILLINGTON QUAY  SAINTS    1v3 WIDEOPEN
HEXHAM      5v0 NORTH SUNDERLAND

 

 

This entry was posted on May 2, 2022

 Back to News  Back to Home